Spotkanie z Panem Tadeuszem Rutkowskim – sierpeckim poetą ✍️🖋✏️

W środę 12 października uczniowie klas trzecich w obecności pani dyrektor Anny Trzcińskiej i pani dyrektor Barbary Grodzickiej oraz sierpeckich mediów, pana Jakuba Grodzickiego i pani Anny Matuszewskiej, byli gospodarzami 🏣ciekawego spotkania.
Gościliśmy Pana Tadeusza Rutkowskiego sierpeckiego poetę✍️, który w miły i przystępny sposób zapoznał dzieci, jak tworzy swoje wiersze 📚, z czego czerpie pomysły oraz jakie ma plany pisarskie na przyszłość📖.
Inspiracją do spotkania była nietypowa prośba Pana Tadeusza, który kilka tygodni wcześniej poprosił, aby uczniowie👩‍🎓🧑‍🎓stworzyli prace plastyczne do tematu “Jak żyć”. Technika prac to rysunek ołówkiem, węglem lub czarną kredką, wcześniej nieznana uczniom, okazała się bardzo inspirująca. Powstało wiele ciekawych i pięknych prac, z których dziesięć zostało nagrodzonych dyplomami oraz umieszczeniem ich w nowym tomiku wierszy autora. Dzieci z ogromną uwagą wysłuchały opowieści Pana Rutkowskiego, zadawały trafne pytania dotyczące twórczości, jak i życia osobistego.
Pod koniec spotkania miłego gościa czekała niespodzianka. Wybrani uczniowie klas trzecich recytowali wiersze✍️Pana Rutkowskiego. Widać było, że szanowny gość był wzruszony. Na koniec spotkania Pan Tadeusz Rutkowski wyróżnionym uczniom w konkursie plastycznym wręczył dyplomy, a wszystkim uczestnikom kosz cukierków. Spotkanie zakończyła wspólna fotografia.❤️
Uroczystość przygotowały: Beata Karkusz, Weronika Marcinkowska, Marta Polakowska i Agata Urbańska