Wyprawa klasy 3c do Muzeum Wsi Mazowieckiej w ramach programu “Kulturalna szkoła na Mazowszu”

Wyprawa klasy 3c do Muzeum Wsi Mazowieckiej w ramach programu

“Kulturalna szkoła na Mazowszu”

Mimo, że we wtorek 19 października pogoda nie była zachęcała do wyprawy, to uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę do sierpeckiego skansenu. Tym samym skorzystali z możliwości zwiedzania Muzeum Wsi Mazowieckiej z przewodnikiem i uczestnictwa w warsztatach edukacyjnych za symboliczną złotówkę w ramach programu “Kulturalna szkoła na Mazowszu”, której inicjatorem był Sejmik Województwa Mazowieckiego.

Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczyły dzieciom warsztaty pt; “Lekcji kaligrafii”, podczas których uczniowie ubrani w szkolne fartuszki, zasiedli w drewniane ławki i pod okiem doświadczonej Pani Nauczycielki uczyli się sztuki pięknego pisania. Po tej lekcji zostały nie tylko miłe wspomnienia, zeszyty do kaligrafii, ale również poplamione atramentem palce.

Potem nastąpiło zwiedzanie ekspozycji muzealnej, a już przy pięknej, słonecznej pogodzie odbył się spacer po lesie grądowym, wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek i zabawy na świeżym powietrzu oraz zasłużony odpoczynek.