Dzień Dyni w OA🎃

28 października przedszkolaki z grupy OA obchodziły Święto Dyni. Tego dnia dominował kolor pomarańczowy, ale nie tylko. Dzieci pięknie prezentowały się w swoich strojach. Świętowanie rozpoczęliśmy od pogadanki na temat wartości odżywczych dyni, jej odmian, kształtów, smaków. Dzieci miały okazję skosztować zdrowej zupki dyniowej, pasty z dyni podanej na kruchym waflu, czy marynowanej dyni. Czy przypadły dzieciom do gustu? Oczywiście, zdania były podzielone. Następnym punktem były zabawy ruchowe z udziałem dyni, które sprawiły dużo radości. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały dynię z korowych pasków papieru, do których przyczepiały listki harmonijki. Nie zabrakło ćwiczeń artykulacyjnych – wygimnastykowana buzia, to przecież ważna sprawa. Dzieci dowiedziały się co kryje dynia, co można zrobić z jej miąższu. Na koniec uwieczniliśmy się na wspólnej fotografii w mini sesji zdjęciowej.