#SzkołaPamięta Znicz Pamięci 2022

#SzkołaPamięta Znicz Pamięci 2022

Zgodnie z tradycją  przedszkolaki, dzieci z klas I-III i młodzież z klas IV-VIII włączyła się w ogólnopolską inicjatywę Ministerstwa Edukacji i Nauki „#Szkoła Pamięta” odbywającą się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Tym samym szkolna akcja Znicz Pamięci stała się częścią ogólnopolskiej #SzkołaPamięta.

Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczniów i ich nauczycieli, a także opiekunów organizacji szkolnych – Samorządu Uczniowskiego klas I-III i IV-VIII.

Dzieci klas 0-III i oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawców odwiedziły Miejsca Pamięci Narodowej znajdujące się w bliskim otoczeniu szkoły. W ciszy, skupieniu i z szacunkiem oddały cześć zmarłym bohaterom oraz zapaliły znicze. Uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami odwiedzili miejsca pamięci w dalszym oddaleniu od szkoły, poznali związane z nimi historie, uporządkowali bezimienne i opuszczone mogiły na sierpeckich cmentarzach. W ten sposób wyrazili swój szacunek, włączyli się w upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz podzielili się swoimi działaniami w mediach społecznościowych #SzkołaPamięta.

Wszystkie zdjęcia z akcji #SzkołaPamięta na fb szkoły pod linkiem:https://www.facebook.com/photo/?fbid=511127337697801&set=pcb.511130101030858