Wycieczka uczniów z klas 6a, 6c, 7b i 8b do Warszawy

2 listopada 2022 r. uczniowie z klas 6a, 6c, 7b i 8b wraz z opiekunami udali się do Warszawy. Wizytę w stolicy rozpoczęli zwiedzaniem Zamku Królewskiego – apartamenty króla Stanisława Augusta, malarstwo Bernarda Bellotto, Rembrandta, zbiory europejskiego malarstwa, rzeźby i sztuki zdobniczej, a także cenne okazy historycznego uzbrojenia. Później spacerowali Krakowskim Przedmieściem odwiedzając miejsca związane z historią naszego kraju – Kolumnę Zygmunta, Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Józefa Piłsudskiego, Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, Kościół św. Krzyża, gdzie znajduje się serce Fryderyka Chopina. Kolejnym miejscem był pobyt w Manufakturze cukierków. Wieczorem uczniowie oglądali spektakl w Teatrze Buffo – musical “Piotruś Pan”. Przenieśli się w świat baśni, pięknej muzyki, dekoracji i efektów specjalnych. Wszyscy byliśmy oczarowani grą aktorów, tańcem i pełni dobrych wrażeń wróciliśmy do domu.

Więcej zdjęć na fb szkoły: https://www.facebook.com/photo/?fbid=521812439962624&set=pcb.521813543295847