🌻🍀🐝Warsztaty ekologiczne w klasach pierwszych🌳🐞🌻

Z inicjatywy pana Piotr Rzeszotarski uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wyjątkowych warsztatach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Nasze Zatorze w ramach projektu “Ekologicznie zakręceni – warsztaty dla dzieci i młodzieży”. Organizatorem zajęć jest Pani Kasia Struzik, która w niezwykle interesujący sposób pokazała dzieciom, w jaki sposób należy dbać o środowisko. Uczniowie zagrali w wieloformatową grę planszową, podczas której uczyli się segregować śmieci, zapobiegać smogowi, dbać o czyste powietrze. Przygotowali niezwykle pożyteczne poidełka dla owadów, a także doniczki z łąką kwiatową. Pani Kasia przekazała dzieciom ważną lekcję – szacunku do Ziemi. To młode pokolenie w przyszłości będzie decydowało o dalszych losach naszej planety, dlatego edukacja ekologiczna jest niezbędna i pozwala nam zrozumieć i docenić piękno otaczającej nas przyrody. Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować pani Katarzynie Struzik za sympatię, energię, wiedzę i wspaniałe warsztaty, a panu Piotrowi Rzeszotarskiemu za umożliwienie nam korzystania z tak pięknych zajęć. Dziękujemy i zapraszamy ponownie.