Spotkanie z biegaczem ekstremalnym – panem Tomaszem Sobanią

Dziś tj. 9 grudnia w naszej szkole gościliśmy biegacza ekstremalnego 🏃🏃‍♀️Tomasza Sobanię.😃 Spotkanie z 24-letnim mieszkańcem podgliwickiego miasteczka Toszek zorganizował nauczyciel religii – Ksiądz Kamil Kozakowski. Oprócz tego, że Tomasz Sobania jest miłośnikiem biegów, to również podróżuje i pisze książki. Ma na swoim koncie dwie powieści fantasy dla młodzieży oraz wspomnienia własnych dokonań w biegach. Tomasz Sobania, mimo młodego wieku, pokonał już Szlak św. Jakuba, następnie trasę Częstochowa – Rzym i przebiegł całą Polskę z Zakopanego do Gdyni. Dobiegł też do Paryża, a ostatnim jego wielkim osiągnięciem jest dotarcie maratonami z Gliwic do Barcelony. Tomasz Sobala swoje sportowe wyczyny zawsze łączy z działaniami na rzecz innych. Co roku biega charytatywnie. Z niezwykłą skromnością powiedział, że ,,Skoro już biegnę, skoro jest medialne zainteresowanie i można komuś pomóc, to co roku organizuję przy okazji moich biegów charytatywną zbiórkę.” Najczęściej pomaga ludziom z problemami onkologicznymi, ale w tym roku jego cel miał charakter społeczny. Biegł na rzecz klubu dla młodzieży z trudnych domów w Gliwicach.
🏃‍♀️😃🏃😃🏃‍♀️😃🏃😃🏃‍♀️😃🏃😃🏃‍♀️😃🏃😃
Podczas spotkania z naszymi uczniami mówił nie tylko o swoich wielkich sukcesach, ale też i o porażkach trudnościach, z którymi nierzadko się spotykał, gdy jako szesnastolatek nie miał pieniędzy, by wydać swoją pierwszą książkę, gdy doznawał kontuzji i musiał walczyć o spełnianie marzeń. Dzięki swojej determinacji dziś jest nie tylko biegaczem i pisarzem. Jego pasją są wspinaczki górskie, rejsy morskie, nauka języka hiszpańskiego, a także balet, którego uczy się w studium aktorskim i występuje już na deskach teatralnych. Spotkanie z tym niesamowitym młodym człowiekiem z pewnością było dla naszych uczniów okazją do tego, by uwierzyć w siebie i w to, że tylko pracą można odnieść sukces, a naszym mottem życiowym powinny być słowa Tomasza Sobani: ,,Staram się pokazywać, że marzenia to nie jest coś, co jest tylko w głowie, wymyślone, tym naprawdę można żyć.”