XX- lecie funkcjonowania hali sportowej im. Zdzisława Krzyszkowiaka

8 grudnia odbyła się uroczystość z okazji XX- lecia funkcjonowania hali sportowej im. Zdzisława Krzyszkowiaka przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu.
Poprowadzili ją Katarzyna Kordulasińska i Dariusz Malanowski.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością:
Pani Katarzyna Joniak Skarbnik Urzędu Miasta,
Radni Rady Miejskiej Sierpca: Zbigniew Długokęcki, Waldemar Frydrychowicz, Krzysztof Kacperski, Wojciech Skorłutowski, Krzysztof Skrzyński oraz Naczelnik Wydziału Oświaty pan Marek Zdrojewski.
Miło było nam powitać
Dyrektor szkoły w latach 1991-2019 panią Hannę Kurtę,
Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pana Przemysława Burzyńskiego,
Dyrektora Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpca reprezentowanego przez pana Adriana Gawrysia.
Odwiedził nas także
Prezes Ogniska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Kubuś w Sierpcu pan Jakub Grodzicki oraz
Sekretarz Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w latach 2001-2021 pan Stanisław Urbanowicz.
Nie zawiedli nas przyjaciele hali sportowej:
Pan Kazimierz Czermiński,
Pani Iwona Brudnicka,
Pani Bożena Watemborska,
Pani Agata Urbańska
oraz emerytowani i obecni pracownicy hali.
Wszystkim bardzo brakowało nieodżałowanego emerytowanego nauczyciela wychowania fizycznego Pawła Wierzbickiego.
Dariusz Malanowski (koordynator d/s sportu) do wyświetlonej prezentacji multimedialnej przedstawił zestawienie tego, co się działo na hali przez 20 lat. Opowiedział o patronie hali, przybliżył sukcesy sportowe, podziękował za trafną inwestycję oraz za dofinansowywanie obiektu.
Przybyli goście otrzymali z rąk wicedyrektor szkoły pani Joanny Jabłonowskiej pamiątkowe medale.
Klasa sportowa oraz dziewczęta z klasy VIII c przygotowały taneczną niespodziankę, która wprowadziła wszystkich w część sportową czyli Turniej Koszykówki klas 7 i 8, sędziowany przez Krzysztofa Skrzyńskiego i Wojciecha Skorłutowskiego.
Finałem trzydniowych obchodów był mecz kadry SP2 Sierpc kontra Uczniowie.
W dniu 6 grudnia rozegrano Turniej klas IV – VI w piłce nożnej sędziowany przez pana Łukasza Pniewskiego oraz Łukasza Betlejewskiego.
Turniejada dla klas I-III odbyła się 7 grudnia.
Wszyscy uczestnicy zmagań sportowych otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze od Mikołaja.
Przygotowaniem wszystkich imprez zajęli się nauczyciela wychowania fizycznego :
Angelika Burzyńska, Joanna Ciesielka, Katarzyna Kordulasińska, Dariusz Malanowski, Witold Nawrocki i Marcin Nowakowski.