Akcja ,,Dzień bez hałasu”

Akcja ,,Dzień bez hałasu”

W dniu 17 stycznia 2023 roku odbyła się w naszej szkole akcja ,,Dzień bez hałasu “. Została przeprowadzona na przerwach i w stołówce szkolnej, gdzie jak wiemy hałas jest największy. Miała uświadomić uczniom, jakie są zagrożenia dla naszego zdrowia związane z hałasem. Na dwóch długich przerwach na korytarzach i w stołówce uczniowie mieli za zadanie zachowywać się ciszej niż zawsze. Osoby, które potrafiły się wyciszyć zostały nagrodzone emotkami ciszy, które mogą wykorzystać w dn. 18-20 stycznia jako zwolnienie z pytania na lekcji.

Na przerwach uczniowie zostali poinformowani przez ,,Megafon” o szkodliwości hałasu na nasze zdrowie i prozdrowotnych właściwościach ciszy. W szkole zostały rozwieszone emotki ciszy przypominające, że duży hałas jest uciążliwy i szkodzi nam wszystkim. Odbył się konkurs na plakat pt. ,,Szkodliwość hałasu na nasze zdrowie “.

Zostali nagrodzeni: Alicja Suska(V d), Kacper Staniszewski(IV e) oraz Piotr Pączkowski(IV e).

Została również przeprowadzona ankieta wśród uczniów kl. IV- VIII ,,Czy przeszkadza mi hałas w szkole?”.

Koordynatorami akcji były: Dorota Kordyzon i Małgorzata Chęcińska