Z wizytą w Urzędzie Pracy

Uczniowie z klas ósmych ( 8a,8c i 8b ) odwiedzili w  grudniu i styczniu  Powiatowy Urząd Pracy w Sierpcu, gdzie dowiedzieli się o aktualnej sytuacji na rynku pracy w regionie.

Doradca zawodowy, pani Joanna Tułodziecka , zapoznała naszych uczniów z kryteriami wyboru zawodu, możliwością przebranżowienia oraz zawodami deficytowymi w naszym regionie.

Podczas zajęć młodzież miała okazję dokonać analizy własnych predyspozycji zawodowych, poznać zawody przyszłości i nabyć umiejętności związane z planowaniem kariery zawodowej

Uczniowie wypełnili test zawodowy, w którym otrzymali odpowiedź na pytanie, jaki jest ich typ osobowości, jakie zawody proponowane są dla tego typu osobowości. Jest to cenna wskazówka dla ucznia, który staje przed wyborem szkoły średniej i kierunku dalszego kształcenia.

Wycieczka stanowiła dla wszystkich jej uczestników ciekawe doświadczenie i źródło nowych informacji, które będą mogli wykorzystać  w przyszłości.

Dziękujemy za miłą współpracę i życzliwe przyjęcie naszych uczniów.