Dzień Otwarty ♥ Kolorowy świat Dwójki ♦2023

 

 

 

Dzień Otwarty ‘2023

Kolorowy świat Dwójki dnia 28 stycznia 2023 otworzył swoje czarodziejskie wrota dla przyszłych uczniów klas pierwszych, przedszkolaków oraz ich rodziców.
Już w progu Miś Uszatek, Minionek oraz Patryk Rozgwiazda powitali naszych najmłodszych.

 

Swoją obecnością zaszczycili nas również znamienici goście: Burmistrz Miasta Sierpca pan Jarosław Perzyński, przewodniczący nauczycielskich związków zawodowych i przedstawiciele Rady Rodziców.

 

Wszystkich zebranych serdecznie przywitała pani dyrektor Anna Trzcińska, która krótko przedstawiła bogatą ofertę edukacyjną szkoły. Zwróciła uwagę na świetnie wyposażone sale lekcyjne, świetlicę szkolną, stołówkę serwującą pyszne posiłki, a przede wszystkim podkreśliła możliwość nauki na jedną zmianę.

Pan burmistrz Jarosław Perzyński nawiązał w swoim wystąpieniu do własnych wspomnień i przeżyć, gdy został uczniem klasy pierwszej. Podkreślił, że Dwójka to wspaniali nauczyciele i świetne miejsce do nauki.

Nasi najmłodsi uczniowie z oddziałów przedszkolnych i zerówki przygotowali piękną część artystyczną. Podczas ich występu cała sala rozświetliła się wszystkimi kolorami tęczy, słowem poetyckim, dźwiękami muzyki i rytmami tańca.
Na zakończenie goście wspólnie ze słodkimi, maleńkimi Minionkami oraz panią Dyrektor wykonali radosny, porywający taniec.

 

Następnie czarowne przewodniczki Tiulowe Panienki wraz ze swoimi grupami rozpoczęły wędrówkę barwnymi korytarzami szkoły. Jedni z obawą, kurczowo trzymając rękę mamy i taty, drudzy z ogromnym zaciekawieniem i swawolą odwiedzali sale fantazyjnie ozdobione różnokolorowymi balonami. W każdej z nich mogli odnaleźć coś ciekawego, wyjątkowego i niepowtarzalnego. Z zapartym tchem dzieci oglądały wybuch barwnych wulkanów, chemiczne eksperymenty z suchym lodem, pokaz silniczków elektrycznych, pociągu elektromagnetycznego i odrzutowej rakiety.

 

Ciekawie przyglądały się działaniu drukarki 3D, mierzyły się z zadaniami kodowania, rozwiązywały zadania matematyczne, posługując się tablicą interaktywną, wykonywały eksperymenty plastyczne polegające na mieszaniu barw, podziwiały zasoby szkolnej biblioteki.

Udały się także czerwonym autobusem w podróż do Londynu, grały w koło fortuny, określały w języku angielskim części ciała.

W „Krainie zabaw” czekały na najmłodszych różnorodne gry, ćwiczenia i zabawy ruchowe: „Magiczny dywan”, tor i labirynt z przeszkodami, dmuchane olbrzymie zjeżdżalnie, zabawa z chustą animacyjną, pokaz tańca nowoczesnego
z elementami hip-hopu.

Dzieciom niezmiernie podobało się malowanie buziek. Chętnie upodabniały się do swoich ulubionych bohaterów z bajek, komiksów czy filmów.

W stołówce szkolnej posiliły się pysznymi placuszkami, które mogły samodzielnie ozdobić owocami oraz czekoladowym bądź truskawkowym sosem. Na zakończenie sobotniej wizyty mali goście otrzymali pamiątkowe upominki w kształcie kolorowej kredki oraz foldery. Dla nas wszystkich był to niezapomniany dzień. Mamy nadzieję, ze spotkamy się ponownie pierwszego września. Jesteśmy szkołą nowoczesną, kolorową, przyjazną, otwartą na nowe wyzwania.

Serdecznie zapraszamy.
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Pracownicy Szkoły ♦

Fotorelacja – wideo: Koło fotograficzne: Kornelia Sinkiewicz kl. 7b, Karolina Kroczak kl. 8d                                                                                                                                                                                Ela Olszewska-Lamka, Agata Warczachowska,  Marta Turalska, Witold Naworcki ♦