👸„ Magiczna moc bajek”👼

Dzieci z klasy 0b ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu meldują wykonanie zadań z projektu czytelniczego „Magiczna moc bajek” na miesiąc grudzień i styczeń 🙂
• „ Nikt nie może być sam” wszyscy dajemy sobie dobre słowo, uśmiech i pomocną dłoń. Dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania piosenki Majki Jeżowskiej pt.” Od rana mam dobry humor”, który nastawił wszystkich pozytywnie. Muzyka i taniec wpłynęły na dobre samopoczucie obecnych w grupie dzieci. Wspólnie wyjaśniliśmy co kryje się pod pojęciem „optymista”, próbowaliśmy zrozumieć co można robić, aby być szczęśliwym. Dzieci dostrzegły, że można czerpać radość i satysfakcję ze swoich sukcesów, pomagać innym w dążeniu do wyznaczonych celów. Stworzyliśmy bużki uśmiechu.
• Dobranocki z dawnych lat – Smurfy. Przedszkolaki wyruszyły we wspólną podróż do Wioski Smerfów. Dowiedziały się, kto był twórcą książki, poznały imiona smerfów, jak również innych bohaterów występujących w dobranocce. Smerfy to malutkie, niebieskie ludziki zamieszkujące domki przypominające grzybki w jednym z magicznych lasów. Smerfy poprzez swoją różnorodność uczą akceptacji tego, że jesteśmy różni, co innego nas może ciekawić i zajmować, a i mimo tego możemy sobie ufać i się od siebie uczyć.
Zajęcia przyniosły wiele radości, wspaniałej zabawy oraz uświadomiły nas w przekonaniu, że dobro zawsze zło przezwycięża! ♥