“Za Waszą wiarę, która kłamać nie umie” 🌹

“Za Waszą wiarę, która kłamać nie umie” 🌹
Dnia 9 lutego 2023 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Patrona Szkoły na pamiątkę 81 rocznicy powstania Armii Krajowej.
Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych nauczycieli i uczniów klas IV – VIII w atmosferę czasów okupacji Polski podczas II wojny światowej. Rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz wykonania hymnu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną począwszy od września 1939 roku do stycznia 1945 roku, kładąc nacisk na okoliczności powstania struktur Polskiego Państwa Podziemnego w tym Armii Krajowej. Opowieść o czasach powstania warszawskiego wyśpiewał zespół “Wesołe nutki” w utworach “Warszawskie dzieci” oraz “Idziemy w miasto” T. Organka.
Uczestnicząc w obchodach Święta Patrona społeczność szkolna dała wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Uczniowie do akademii zostali przygotowani pod opieką pań Joanny Zalewskiej i Aleksandry Dołasińskiej. Całości uzupełniła scenografia przygotowana przez panie Dorotę Lubińską i Joannę Gąsiorowską.
@@@@@@@@@@@@