Luty w OA❄️🌡️🦸🧑‍🚒🧑‍🍳💃

Luty, choć krótki ze względu na ferie zimowe, był miesiącem w którym, przedszkolaki uczestniczyły w zabawach ruchowych. Wykazywały się sprawnością rąk oraz koordynacją wzrokowo-ruchową. Poprzez zabawy logopedyczne dbały o prawidłowy rozwój narządów mowy. Uczyły się panować nad emocjami. Pozytywne – uwielbiamy, negatywne występują coraz rzadziej.
Uczestniczyliśmy w balu karnawałowym, do którego trwały intensywnie przygotowania. Rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach karnawałowych. Omawialiśmy zasady bezpieczeństwa, obdarzanie uwagą rówieśników, zwłaszcza podczas tańca. Najważniejsze okazało się współdziałanie z innymi dziećmi w zabawach oraz podczas wykonywania zróżnicowanych zadań.
W odpowiedni sposób, przygotowywaliśmy się do zimowego wypoczynku. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie, odpowiednim korzystaniu z zimowego sprzętu oraz doborze stroju do warunków atmosferycznych.
Po powrocie do przedszkola, dzieci opowiadały, w jaki sposób wypoczywały. Podczas wypowiedzi budowały poprawnie zdania. Jednoznacznie stwierdziliśmy, że najlepsze ferie są u babci i dziadka!
Z ogromną radością przyjęliśmy do grupy nowego kolegę. Dodatkowo świętowaliśmy podwójne urodziny. 🎂🍰
Na zajęciach rozmawialiśmy o zawodach, m.in., o tym, który jest trudny do wykonywania. O tych wymarzonych zawodach także! Dzieci bardzo chętnie zaprezentowały, kim chciałyby zostać w przyszłości. Bardzo spodobała im się praca latarnika. Każdy ma szansę na realizację własnych marzeń. Należy tylko odróżnić świat fikcji od rzeczywistości i głęboko wierzyć, że wszystko jest możliwe. Powodzenia!