Czworonożny przyjaciel w OP 🐶❤️

W dniu dzisiejszym grupa maluszków oddziału przedszkolnego miała możliwość uczestniczyć w pierwszych zajęciach w ramach projektu “Zajęcia dla dzieci przedszkolnych z udziałem psa”, realizowanych we współpracy z Radnym Powiatu Sierpeckiego p. Mariuszem Turalskim, który jest koordynatorem projektu, oraz dogoterapeurą/kynoterapeutą p. Anetą Kaczyńską – trenerem psów. W zajęciach uczestniczył najważniejszy gość, czyli Raven, piesek, który jest odpowiednio szkolony i przygotowany do zajęć tego typu.
Zajęcia miały na celu oswojenie dzieci z psem i poznaniem jego potrzeb. Maluszki dowiedziały się także, jak pracować z psem, jak bardzo ważną rolę odgrywa on w naszym życiu. Prowadzący przedstawili dzieciom, jak należy zachować się wobec obcego psa, jakie zasady obowiązują w czasie pierwszego spotkania z psem oraz w czasie zabawy.
W trakcie spotkania przedszkolaki mogły zaobserwować, jak pies cierpliwie słuchał poleceń trenera, które chętnie wykonywał. Dzieci dowiedziały się, czym jest mowa ciała psa, czyli najważniejsze sygnały: strach, złość, radość i chęć zabawy.
Wizyta psa w przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń, emocji, ale tylko tych pozytywnych! Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo frajdy, a kontakt z czworonożnym pupilem był dużym przeżyciem i radością!
Tak bezpośredni kontakt z psem, który jest w ruchu i działaniu, pozwala dzieciom na przełamanie bariery strachu przed psami. To okazja, by poznać zabawy, które mogą również stać się pomocne w przyswajania wiedzy przez dzieci.
Na zakończenie zajęć koordynator p. Mariusz Turalski oraz trener p. Aneta Kaczynska podziękowali dzieciom oraz opiekunom p. Idze Zimnawoda oraz p. Joannie Klimarczyk za miłe spotkanie. Wszystkie dzieci otrzymały niespodzianki oraz pamiątkowe dyplomy.