Europejski Dzień Logopedy

Europejski Dzień Logopedy przypada na 6 marca. W naszej szkole z tej okazji przeprowadzone zostały zajęcia logopedyczne w grupie 0B. Dzieci wspólnie z p. Moniką, szkolnym logopedą, wykonały owocową gimnastykę buzi i języka, ćwiczyły aparat oddechowy z użyciem kolorowych pasków bibuły, doskonaliły sprawności słuchowe. Dzieci aktywnie brały udział w zabawie „Wąż”, ćwiczyły analizę słuchową wykonując owocową kartę pracy. Na koniec zajęć zagrały w grę pamięciową „Memo”, doskonaląc przy tym spostrzegawczość i wzbogacając zasób słownictwa.
Z kolei dzieci z grupy 0A, z okazji Dnia Logopedy, odwiedziły logopedę w gabinecie. Dowiedziały się, czym zajmuje się logopeda w szkole. Dzieci zapoznały się z pomocami dydaktycznymi do zajęć logopedycznych. Wspólnie z panią logopedą wykonały ćwiczenia oddechowe z użyciem piórek, usprawniały aparat mowy wykonując ćwiczenia przed lustrem. Dzieci zagrały w „Loteryjkę obrazkową” nazywając to, co znalazło się na wylosowanych kartonikach.
Również uczniowie klas pierwszych pamiętały o Europejskim Dniu Logopedy. Złożyły p. Monice piękne życzenia, wręczyły słodki upominek oraz wykonały pamiątkowe zdjęcie.
Na podsumowanie tego symbolicznego dnia, dzieci zostały obdarowane naklejkami motywacyjnymi. Dziękujemy za wspólną zabawę logopedyczną!