Światowy Dzień Walki z Depresją

W ramach Światowego Dnia Walki z Depresją uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym z p. Izabelą Paczkowską – psychologiem z poradni EZRA UKSW w Sierpcu i p. Joanną Łebkowską – pedagogiem, terapeutą społecznym.
Depresja, według danych opublikowanych przez Światową Organizację Zdrowia, znajduje się na czwartym miejscu najpoważniejszych chorób na świecie. Celem przeprowadzonego apelu było upowszechnienie wiedzy oraz zwiększenie świadomości na temat tej choroby wśród uczniów naszej szkoły.
Panie poinformowały, że depresja może dotknąć każdego człowieka bez względu na płeć, wiek czy status społeczny. Często rozwija się latami, dyskretnie i powoli, odbierając radość z życia. Depresja jest chorobą, którą charakteryzuje uporczywy smutek, brak energii, brak zainteresowania czynnościami, które dotąd sprawiały przyjemność i dawały satysfakcję. Depresja to nie tylko problem z nastrojem. Na skutek symptomów depresji chorzy zaczynają zaniedbywać codzienne obowiązki – pracę, szkołę, higienę osobistą.
Dziękujemy p. Izabeli i p. Joannie za cenną lekcję i zajęcia warsztatowe.
Zapamiętajmy! To, że czegoś nie widać nie oznacza, że tego nie ma…