Warsztaty “Komunikacja pies – człowiek” 👩🐕🧑

Na zaproszenie dzieci z klasy Ia oraz ich wychowawcy p. Katarzyny Burczyk, do Dwójki przybyli goście ze szkoły DiKa – Szkolenie Psów.
W trakcie warsztatów, instruktor szkolenia psów, pani Aneta Kaczyńska opowiedziała dzieciom, jak zachowywać się w obecności psa, żeby być bezpiecznym. W czasie spotkania dzieci miały możliwość poznać i oswoić się z psem Luisem, którego opiekunem na co dzień jest uczennica naszej szkoły z klasy 8a – Aleksandra Miazek. Uczniowie poznali potrzeby Luisa, dowiedzieli się, jakie zasady obowiązują w pracy z psem, jak bardzo ważną rolę odgrywa on w naszym życiu. Dzieci z uwagą przyglądały się jak pracuje Luis. Najwięcej uśmiechu dały im wspólne zabawy, które wykonywały razem z czworonożnym przyjacielem. W czasie zajęć wszyscy bardzo aktywnie brali udział w zabawach, pomagali w przygotowaniu zadań dla Luisa. Dzieci dowiedziały się, czym jest mowa ciała psa, czyli najważniejsze sygnały: strach, złość, radość i chęć zabawy.
Wizyta Luisa wniosła wiele nowych doświadczeń oraz pozytywnych emocji. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo wrażeń, a kontakt z czworonożnym pupilem był dużym przeżyciem.Tak bezpośrednia interakcja pozwoliła dzieciom na przełamanie bariery strachu przed psami oraz dała możliwość zabawy, która może dawać nie tylko radość, ale także pomóc dzieciom w nauce.