TYDZIEŃ SYRYJSKI 🇸🇾- AKCJA „SZKOŁA SZKOLE”

TYDZIEŃ SYRYJSKI 🇸🇾– AKCJA „SZKOŁA SZKOLE” 💞
Nasza szkoła włączyła się do programu “Szkoła Szkole” zainicjowanego przez Caritas Polska. Akcja jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację sektora edukacji w Syrii, który bardzo ucierpiał w trakcie wieloletniego konfliktu zbrojnego, a także w wyniku trzęsienia ziemi, które w ostatnim czasie nawiedziło ten region. W celu finansowego wsparcia programu w Dwójce zorganizowany został kiermasz różności. Misja akcji i budowa poczucia odpowiedzialności społecznej była rozpowszechniana poprzez zorganizowanie “Tygodnia syryjskiego”. Przeprowadzono cykl zajęć, podczas których dzieci zdobywały nie tylko podstawowe informacje dotyczące kraju, ale również jego kultury i tradycji.
Pierwszego dnia uczniowie poznawali podstawowe założenia programu “Szkoła Szkole” , zaznajamiając się z powojenną rzeczywistość dzieci w Syrii. W tym roku projekt jest skierowany do 9 placówek oświatowych z Aleppo. Wsparcie ich infrastruktury szkolnej, to kluczowe działanie służące przywróceniu normalności syryjskim dzieciom i młodzieży – pokoleniu, które po latach konfliktu będzie odbudowywać kraj.
Drugiego dnia dzieci poznawały położenie, flagę, godło, hymn, język i największe miasta wspieranego kraju, wykonywały również place plastyczne przedstawiające syryjską flagę.
Fotorelacja z pierwszego i drugiego dnia na fb szkoły: https://www.facebook.com/photo/?fbid=636573165153217&set=pcb.636574701819730