III edycja Międzyszkolnego Konkursu Biologiczno – Geograficznego

28 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Biologiczno – Geograficznego pod hasłem „NIZINNE PARKI NARODOWE W POLSCE”. Konkurs skierowany był do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych powiatu sierpeckiego. Do rywalizacji przystąpiło dziewięcioro reprezentantów ze szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Gozdowie, Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Bożewie, Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Lelicach, Szkoła Podstawowa w Sudragach, Szkoła Podstawowa im. Z. Padlewskiego w Bledzewie, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Ligowie, I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu, Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. J. Twardowskiego w Sierpcu, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu.

Uczniowie wykazali się wiedzą w zakresie znajomości nizinnych parków narodowych w Polsce. Rozwiązywali test zawierający 20 pytań związanych z ochroną najcenniejszych obiektów przyrodniczych i kulturowych, fauną i florą oraz wybitnymi walorami parków północnej i centralnej Polski.

W tym roku szkolnym laureatami zostali:

I miejsce – Kamil Gruszewski ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Ligowie

II miejsce –  Aleksandra Marczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu

III miejsce – Teodor Wojtyniak ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. J. Twardowskiego w Sierpcu

Wszystkim uczestnikom biorącym udział serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy już za rok do IV edycji konkursu.

Organizatorzy: Agata Warczachowska i Katarzyna Kulasińska