Wycieczka Kraków – Energylandia – Park Ojcowski

Kraków – Energylandia – Park Ojcowski 🍀 8-10.05.2023 🍀

Uczniowie klas 4-8, uczestniczyli w trzydniowej wycieczce. Pierwszego dnia zwiedzali Kraków, a w nim Katedrę Wawelską i dziedziniec zamku na Wawelu. Przeszli Drogą Królewską, obejrzeli dom Długosza, Plac Marii Magdaleny z kościołami św. Piotra i Pawła, Okno Papieskie, Collegium Maius. Dużą atrakcją okazał się nocleg w wozach kowbojskich, w Western Campie. Drugi dzień spędzili w Energylandii, największym Parku Rozrywki w Polsce: 106 atrakcji w jednym miejscu i 6 stref tematycznych.Trzeciego dnia zwiedzali Ojcowski Park Narodowy z Jaskinią Nietoperzową, w której żyje 17 gatunków nietoperzy. Kolejną atrakcją był Zamek na Piaskowej Skale z jego dziedzińcem i słynna Maczuga Herkulesa oraz Brama Krakowska ze Źródełkiem Miłości. Pełni wrażeń szczęśliwie wrócili do domu.

Monika Żmijewska

Fotorelacja: https://www.facebook.com/photo/?fbid=647642210712979&set=pcb.647643430712857