Wycieczka kl. IIa, IId

26 maja klasy 2a i 2d były na wycieczce w Toruniu. Najpierw było zwiedzanie Młyna Wiedzy. Dzieci zachwycały się modelem koryta rzeki Wisły. Miały możliwość zabawy przy stanowiskach umieszczonych wzdłuż jej biegu. Podobała im się zabawa windami wodnymi i transportowanie wody w górę. Dzieci mogły się również poczuć jak prawdziwi kosmonauci. Dowiedziały się więcej o sile grawitacji, mgławicach i o tym, jak powstają księżycowe kratery. Mogły sprawdzić, czy ciężkie przedmioty faktycznie spadają szybciej. Eksperymentowały, aby uruchomić ręczną elektrownię. Wprawiały w ruch mechaniczny teatr. Używając klawiatury rozmawiały z robotem i poznawały człowieka przyszłości. Bardzo podobała im się podłoga memo. Musiały zapamiętać wzór utworzony przez migające płytki i odtworzyć go, stając na nie we właściwej kolejności. Przesuwały strumieniem powietrza piłki, które lewitowały. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się anatomia człowieka. Miały możliwość dotknięcia i włożenia na właściwe miejsce narządów człowieka. Dowiedziały się za co każdy narząd odpowiada. Młyn Wiedzy zapewnił dzieciom mnóstwo niezapomnianych atrakcji. Wszystkich nie sposób wymienić. Uczniowie aktywnie uczestniczyli również w ciekawych warsztatach Moja duża Ojczyzna. Później byli na pysznym obiedzie w Młynie Smaków. Ostatnią atrakcją były skoki na trampolinach w Jump Arenie pod czujnym okiem instruktorów.

Więcej zdjęć na FB szkoły:https://www.facebook.com/photo/?fbid=657050803105453&set=pcb.657052826438584