Wycieczka do Paryża 26-31.05.2023r.

Paryż II
1 dzień 🚍🗼🇵🇱🇨🇵
Tym razem klasy ósme wyruszyły w wymarzoną podróż do Paryża.
Przed nami 1600 km. Humory i pogoda bardzo nam dopisują. 🙃😄🌞❤️

Więcej zdjęć na fb szkoły:
2 dzień 🚍🗼🇵🇱🇨🇵
Zaraz po przybyciu do Paryża pojechaliśmy zwiedzać pałac królewski w Wersalu, który był siedzibą królów francuskich.
Nastepnie zjedliśmy obiadokolację w jednej z restauracji w centrum stolicy i przejechaliśmy szlakiem najwiekszych zabytkow miasta.
Zobaczyliśmy Łuk Triumfalny, katedrę Notre-Dame, wieżę Eifla, muzeum d’Orsay, centrum Pompidou i Plac de la Concorde.
Wieczorną porą zameldowaliśmy sie w hotelu. 😄😘🤗
3 dzień 🚍🗼🇨🇵
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Luwru, w którym mogliśmy podziwiać wspaniałe dzieła sztuki od czasów antycznych do połowy XIX wieku.
Następnie bulwarami Sekwany udalismy się na wyspę Cite i do Dzielnicy Łacińskiej.
Niezwykłym przeżyciem dla nas okazał sie wjazd na drugie piętro Wieży Eiffla, skąd podziwialiśmy piękną panoramę Paryża oraz zejście ze 1665 schodów.
4 dzień 🚍🗼🇨🇵
Wczesnym rankiem udaliśmy się na Pola Elizejskie, na których znajduje się jeden z największych zabytków Paryża Łuk Triumfalny. Podziwialiśmy witryny znanych marek Louis
Vitton, Guerlain, Marks & Spenser’s, Pandora, Dior. Potem przejechaliśmy do historycznej dzielnicy Montmartre. Na malowniczym wzgórzu obejrzeliśmy piękne wnętrza Bazyliki Sacre-Coeur, zachwyciła nas także urokliwa panorama miasta. Spacerkiem przeszliśmy wzdłuż malowniczych uliczek i udaliśmy się na Plac Pigalle ze słynnym Moulin Rouge.
Kolejnym punktem wycieczki były Ogrody Luksemburskie. Dzień zakończyliśmy nocnym rejsem po Sekwanie. Niezapomnianych wrażeń i emocji dostarczył nam widok rozświetlonej Wieży Eiffla.

5 dzień 🚍🗼🇨🇵

Nasz ostatni dzień we Francji spędziliśmy w Disneyland. Przez dziewięć godzin bawiliśmy się wspaniale, korzystając ze wszystkich atrakcji parku. Wiele z nich zapierało dech w piersiach🙈 – Big Thunder Mountain, Rollercoster Indiana Jones, Hyperspace Mountain, Phantom Manorl, Pirates of the Caribbean😁. Sceneria Disneyland była wyjątkowo bajkowa i magiczna. 🥰🤴🧚‍♂️🧜🧞‍♀️🥰
Cali i zdrowi o 20:30 wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
6 dzień – Powrót🚍🇨🇵
Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w podróży, pokonując prawie 1600 km.
Zmęczeni, ale zdrowi i pełni niezapomnianych wspomnień oraz nowych doświadczeń wróciliśmy wieczorem do domu.
Do zobaczenia jutro w szkole.
To była niesamowita wycieczka. 🇨🇵😘🤗🇵🇱