OTWARCIE WYSTAWY PRAC MILI KĘDZIERSKIEJ

W dniu 7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych Mili Kędzierskiej.
Mila to uczennica klasy II a, która jest utalentowana plastycznie. Ma tylko 9 lat, a potrafi już tworzyć przepiękne prace. Jej pasją jest tworzenie rysunków ołówkiem, kredkami, jak również prac malarskich. Najbardziej lubi rysować zwierzęta. Uczennica chętnie rozwija swój talent, uczęszczając na dodatkowe artystyczne zajęcia rysunkowe i malarskie. Często bierze udział w konkursach plastycznych, zdobywając najwyższe miejsca.
Na wystawie przedstawione zostały prace, które Mila wykonała w ciągu obecnego roku szkolnego. Prace te przedstawiają rysunki zwierząt, krajobrazy, oko, portret dziewczynki i inne rysunki. Zostały wykonane różną techniką – ołówek, kredki, farba plakatowa. Mila tworzyła je w domu wytrwale i precyzyjnie.
Autorka prac w obecności dyrekcji, rodziców, dalszej rodziny, nauczycieli i uczniów klas drugich dokonała oficjalnego otwarcia swojej wystawy poprzez przecięcie czerwonej wstęgi. Uczestnicy przystąpili do oglądania prac wykonanych przez Milę. Czytając wywiad zamieszczony na wystawie, mogli dowiedzieć się więcej ciekawych informacji na temat swojej rówieśniczki.
Na pamiątkę pierwszej wystawy autorce została wręczona maskotka oraz słodki upominek.
Celem wystawy było pokazanie talentu i zainteresowań uczennicy. Mamy nadzieję, że wystawa ta zainspiruje innych uczniów do dzielenia się swoimi pasjami, do odkrywania i rozwijania talentów.
Bardzo dziękujemy gościom za przybycie, gratulujemy Mili, dziękujemy jej za odwagę i chęć pokazania swoich prac społeczności szkolnej.
Wystawę można oglądać do 20 czerwca w budynku szkoły przy ul. Płockiej 38 a w holu przy głównych drzwiach wejściowych.