Zajęcia z „Wychowania do życia w rodzinie”

Wychowanie do życia w rodzinie jest jednym z przedmiotów realizowanych w klasach IV – VIII. Celem tych zajęć jest wsparcie rodziców w wychowaniu dzieci oraz rozmowa o wielu problemach okresu dorastania, o których często w domu nie mówi się zbyt wiele, a czasami nawet wcale. Tematy poruszane na zajęciach pomagają dzieciom zrozumieć emocje, uczą szacunku do siebie i innych, wspierają w podejmowaniu właściwych decyzji. Pokazują jaką wartość dla człowieka ma rodzina i na czym polega odpowiedzialne rodzicielstwo. Podczas zajęć uczniowie oglądają filmy edukacyjne, dyskutują i próbują rozwiązywać problemy, dzielą się swoimi spostrzeżeniami oraz przemyśleniami. Atrakcyjną formą zajęć dla uczniów są również wycieczki. Dziękujemy Butik z bielizną MARGO salon z bielizną za miło spędzony czas oraz wiele cennych wskazówek i rad dotyczących właściwego doboru bielizny przez nastolatki.
W naszej szkole już drugi rok realizujemy ogólnopolski projekt “Akcja Menstruacja”, którego celem jest wspieranie dziewczynek w prawidłowym rozwoju bez lęku i wstydu. Nasze uczennice mają stały dostęp do produktów menstruacyjnych, które regularnie uzupełniamy. Dzięki tej ważnej i pięknej akcji dziewczynki nabrały pewności siebie, której tak często brakuje w okresie dojrzewania. Oprócz bezpłatnego dostępu do środków higienicznych, na zajęciach poruszane są tematy dotyczące zdrowia menstruacyjnego.