Pożegnanie Absolwentów 2022/2023

„Ale to już było i nie wróci więcej…”

Czas szybko płynie, a minionych chwil nie można już przywrócić, dlatego też słowa tej piosenki towarzyszyły uroczystości pożegnania absolwentów klas ósmych. Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Jarosław Perzyński Burmistrz Miasta Sierpca, znamienici goście, rodzice, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Część oficjalną otworzyła pani dyrektor Anna Trzcińska, która przywitała wszystkich zebranych, podsumowała pracę dydaktyczną i pogratulowała  uczniom osiągniętych sukcesów.

Następnie pan Jarosław Perzyński Burmistrz Miasta Sierpca wręczył przyznane nagrody :

• stypendium Burmistrza Miasta Sierpca za wysokie wyniki w nauce uzyskały:

Lena Węglarek kl. 8d    średnia ocen 5,6

Amelia Babecka kl. 8e  średnia ocen 5,5

• jednorazową nagrodę pieniężną otrzymali:

za sukcesy artystyczne: Oliwier Dąbrowski kl. 8c

za sukcesy sportowe: Zuzanna Wojas kl. 8d, Adam Stasiak kl. 8a, Aleksander Dul kl. 8d, Kacper Jędrzejewski kl. 8d,

• nagrodę rzeczową za działalność wolontariacką odebrali:

Lena Węglarek kl. 8d

Nikola Strześniewska kl. 8b

Filip Prątnicki kl. 8b

Jakub Krydziński kl.8b

Karol Kośmider kl.8b

Wiktoria Jarzyńska kl. 8b

Antoni Domiński kl. 8b

Natomiast pani dyrektor Anna Trzcińska uhonorowała Nagrodą Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej  „Złotą Dwójką” wyróżniających się uczniów:

Radosława Piotrowskiego 8c

Nikolę Niesiołowską kl. 8a

Emilię Kopycińską kl. 8d

Sarę Kobyłecką kl. 8e

Filipa Prątnickiego kl. 8b

Chwile wzruszeń towarzyszyły wszystkim podczas pożegnania pani Bożeny Watemborskiej – nauczycielki biologii, wieloletniej dyrektor Gimnazjum Miejskiego
w Sierpcu.

Zgodnie z tradycją szkoły absolwenci klas ósmych złożyli uroczyste ślubowanie i przekazali sztandar szkoły siódmoklasistom. Ujmujące słowa pożegnania skierowała do starszych koleżanek i kolegów Kornelia Sinkiewicz, zaś do Rady Pedagogicznej, pracowników szkoły uczennice klasy ósmej Wiktoria Jarzyńska i Nikola Strześniewska.

Dyrekcja szkoły oraz wychowawcy poszczególnych klas ósmych wręczyli podziękowania i listy gratulacyjne rodzicom, a uczniom nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce. Nagrodzeni zostali także absolwenci, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe, pracowali w Samorządzie Uczniowskim, kole fotograficznym oraz zespole wokalnym. Krótka część artystyczna i wspólne odśpiewanie piosenki „Ale to już było” zakończyło uroczystość.

Dziękujemy uczniom, którzy: poprowadzili akademię – Wiktorii Siwińskiej kl.8d i Filipowi Prątnickiemu kl. 8b, występowali w części artystycznej, szkolnemu zespołowi wokalnemu „Wesołe Nutki”.

Dzisiejszy dzień był dla nas szczególny, ponieważ pożegnania nigdy nie są łatwe, a przez osiem lat uzbierało się wiele wspomnień. Z pewnością zachowamy je w naszych sercach i pamięci. Dziękujemy za wspólne spotkania, przeżyte chwile, często radosne, choć czasem zdarzały się także smutne. Sądzimy, że przeszliście długą drogę od zagubionego i nieco przestraszonego pierwszaka do otwartego, pewnego siebie absolwenta. Życzymy Wam, abyście odważnie spełniali swoje marzenia i dokonywali trafnych wyborów.

„Do zobaczenia w dorosłym życiu, na innej drodze, na innym szlaku”.

Wychowawcy klas ósmych:

Marta Turalska klasa 8a