Maj i czerwiec w OA

Maj i czerwiec w OA☀️🏖️
W maju przedszkolaki z grupy OA kształtowały swoją patriotyczną świadomość. Stworzyły kącik patriotyczny, doskonale rozpoznawały symbole narodowe, w sposób bezbłędny śpiewały hymn państwowy z zachowaniem odpowiedniej postawy. Wskazywały sytuacje, w których śpiewany jest hymn. Dzieci poznały wybitnych Polaków oraz ich dokonania. Wykonały prace plastyczne odzwierciedlające barwy narodowe. Okazało się, że wiedza dzieci jest imponująca. Prawdziwi z nich patrioci! 🤍❤️ Dodatkowo obchodziliśmy Dzień Flagi🇵🇱. W maju szczególną uwagę poświęciliśmy tematyce związanej z odmiennością kulturową. Dzieci dostrzegały różnice między krajami Unii Europejskiej.🇪🇺 Poszerzyliśmy wiedzę poprzez: prezentacje multimedialne, książki, czasopisma oraz własne doświadczenia, związane z przebywaniem w innych krajach.
Maj nierozłącznie związany jest z pięknem przyrody. Dlatego zdobywaliśmy również wiedzę dotyczącą roślin i zwierząt żyjących w wybranych środowiskach. Dzieci rozpoznawały i nazywały wiosenne kwiaty, drzewa, krzewy. Poznały etapy rozwoju niektórych zwierząt m.in. motyla, żaby. Podczas spacerów dokonywały obserwacji zmian, jakie zachodzą w przyrodzie. Dodatkowo obchodziliśmy Dzień Pszczoły.🐝
Maj i Czerwiec to szczególny czas zwłaszcza dla rodziny. Dzieci doskonaliły umiejętności wypowiadania się pełnym zdaniem. Rozwijały zainteresowania historią własnej rodziny. Dowiedziały się, czym jest drzewo genealogiczne i co to znaczy, być z kimś spokrewnionym. Z ogromną radością wypowiadały się na temat pracy zawodowej rodziców i dziadków. Na zajęciach zwracaliśmy uwagę na rozbudzanie empatii oraz wrażliwości. Powstawały piękne prace plastyczne z uwzględnieniem planowania rysunku i zagospodarowania całej powierzchni kartki. Dodatkowo odbyło się rodzinne spotkanie, które dzieci umilały swoim śpiewem. Wspólnie założyliśmy hodowlę fasoli. Po warsztatach przedszkolaki wraz z rodzicami uczestniczyły w zajęciach rekreacyjnych, które poprowadził tata Bartusia.
Jak zawsze z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach dydaktycznych i grach utrwalających znajomość poznanych liter i cyfr. Tworzyły wyrazy bezbłędnie dzieląc je na sylaby. Doskonaliły umiejętności liczenia w zakresie 10.
Przyszedł również czas na najważniejsze święto- Dzień Dziecka 🎈🎊 Poznaliśmy swoje prawa i obowiązki. Dzieci podejmowały próby przygotowania własnej prezentacji opowiadając o swoich pasjach i marzeniach. Z zaciekawieniem słuchaliśmy swoich wypowiedzi. Dodatkowo obchodziliśmy Dzień Strażaka, Dzień Kosmosu, a nawet pewne Urodziny.🎂
Przybliżyliśmy sobie wiedzę dotyczącą innych krajów. Poznaliśmy Amerykę, Afrykę, Australię, Indie i Japonię. Różnorodność kulturowa wywarła na dzieciach ogromne wrażenie, a zwłaszcza informacje dotyczące ich rówieśników. Warto zdobywać i poszerzać wiedzę. Kto wie czy za kilka lat ktoś z naszej grupy nie zostanie sławnym podróżnikiem lub podróżniczką? Wszystko jest możliwe!
Wakacji czas🏝️🌅🏔️
Każdy z nas tak bardzo oczekiwał już pięknej pogody, ciepła i radości spędzonej na łonie natury. Przyroda zachęca do długich spacerów, a pogoda do kąpieli. Przedszkolaki rozpoznawały i klasyfikowały środki transportu. Wspólnie ustaliliśmy kierunki wakacyjnych wojaży z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa.
Aż w końcu pożegnania nadszedł czas.🧑‍🎓 Bardzo dziękuję Grupie OA i rodzicom za wspólnie spędzony czas, za chwile wzruszeń i emocji. Życzę wszystkim bezpiecznych i niezapomnianych wakacji, a “Maluszkom” powodzenia w dalszej edukacji! 🍀 Agnieszka Tomaszewska