Drukarka 3D w szkole

Drukarka 3D to takie samo narzędzie jak komputer, tablica interaktywna czy zwykła drukarka. Opcji jest wiele, wszystko zależy jedynie od naszej kreatywności. Drukarek 3D na pewno nie powinno łączyć się tylko z informatyką. Wręcz przeciwnie, obiekty powstające na drukarce mogą się przydać prawie na każdym możliwym przedmiocie.

Drukarka 3D to urządzenie, które wykonuje trójwymiarowe obiekty z materiałów o różnych właściwościach (np. biodegradowalnego plastiku lub materiałów elastycznych). Obiekty te powstają poprzez nakładanie i stapianie ze sobą kolejnych warstw specjalnego plastikowego „drutu”, czyli tzw. filamentu. Materiał ten najczęściej dostarczany jest na specjalnych szpulach. Dla uproszczenia można przyjąć, że w szkole najczęściej będzie można drukować jednokolorowe, twarde obiekty.

Dzięki temu urządzeniu możliwe jest rozbudzenie wyobraźni uczniów i samodzielne wydrukowanie niestandardowych pomocy edukacyjnych.