Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024
🍀🔔🔔🍀
W dniu 4 września oficjalnie przywitaliśmy i rozpoczęliśmy nowy rok szkolny! Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą z udziałem szkolnego Pocztu Sztandarowego. W klasach starszych odbyły się spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych, natomiast uczniowie klas pierwszych zostali powitani podczas akademii w hali sportowej szkoły.
Na początku przypomiano szczególną datę – 1 września 1939r. – datę wybuchu II wojny światowej. Delegacja uczniów złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową szkoły. Podczas uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Anna Trzcińska, Burmistrz Miasta Sierpc Pan Jarosław Perzyński i Radna Rady Miasta Pani Barbara Gil.
Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną, którą przygotowali uczniowie klas trzecich. W trakcie akdemii mieliśmy również okazję podziwiać występ taneczny grupy “Alizma”. Następnie nastąpiło przedstawienie wychowawców klas pierwszych oraz uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Dzięki uprzejmości Rady Rodziców “pierwszaki” otrzymały upominki na powitanie.
Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy udanego roku szkolnego pełnego nowych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń!
🔔🍀🔔🍀🔔🍀🔔🍀🔔🍀🔔

Więcej zdjęć na fanpage Facebook SP2 Sierpc

https://www.facebook.com/photo/?fbid=715811907229342&set=pcb.715841447226388