Piknik patriotyczno – rodzinny

W minioną niedzielę 3 września 2023r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się na pikniku rodzinnym pn. Sierpc patriotycznie z myślą o przyszłości Mazowsza zorganizowanym przez Stowarzyszenie Dla Przyszłości Sierpca i Powiatu Sierpeckiego.
Udział w festynie patriotycznym poprzedziła uroczysta msza święta w kościele św. Stanisława Kostki, podczas której obecne były delegacje pocztów sztandarowych w tym Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej. Punktem kulminacyjnym uroczystości było odsłonięcie Panteonu Żołnierzy Wyklętych Ziemi Sierpeckiej.
W montażu słowno – muzycznym pn. Za Waszą wiarę, która kłamać nie umie przedstawiono okoliczności powstania struktur Polskiego Państwa Podziemnego, w tym Armii Krajowej. Uczestnicy pikniku wysłuchali hymnu Armii Krajowej oraz utworów Piechota, Warszawskie dzieci w wykonaniu szkolnego zespołu Wesołe Nutki.
Dziękujemy Stowarzyszeniu za zaproszenie!