Wycieczka do Warszawy klasy 7a i 7d

😃👏🌞🚌
W dniu 13 września 2023 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od żywej lekcji historii w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie mogliśmy zrozumieć i poczuć atmosferę powstańczej Warszawy, codzienne życie ludności cywilnej, przebieg 63 dni walk. Obejrzeliśmy z lotu ptaka zrównaną z ziemią stolicę na filmie
,, Miasto Ruin” oraz wysłuchaliśmy opowieści powstańców.
Muzeum Powstania Warszawskiego to wyjątkowe miejsce upamiętniające największą akcję zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie podczas II wojny światowej. Była to dla nas cenna lekcja historii, którą zapamiętamy na długo.
Następnie udaliśmy się do Domu Zagadek, gdzie ćwiczyliśmy umiejętność logicznego myślenia i współpracy. Zamknięci w specjalnie przygotowanych pokojach, przy ograniczonym limicie czasowym, musieliśmy rozwiązać szereg zagadek, aby się z nich wydostać. Czas spędzony w tych pokojach był ekscytującą przygodą.
Po pysznym obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Już planujemy kolejną wycieczkę, na którą czekamy z niecierpliwością.
Uczniowie klasy 7a i 7d
Opiekunowie: Joanna Zalewska, Magdalena Szmigielska, Katarzyna Kulasińska, Monika Michalska