Światowy Dzień Jabłka w oddziałach 0P, 0A, 0B 🍎🍏

28 września w salach naszych przedszkolaków zagościły piękne barwy: czerwień, zieleń, odcienie żółtego. A to wszystko za sprawą przepysznego owocu, jakim jest jabłko. Tego dnia panie przeprowadziły bardzo interesujące zajęcia, podczas których dzieci dowiedziały się, jakie właściwości mają jabłka, jak się je uprawia. Poznały najbardziej znane odmiany oraz pyszności, które możemy z nich przygotować. Przedszkolaki doskonale już wiedzą, że przed spożyciem należy każdy owoc dokładnie umyć i osuszyć. Ze względu na moc witamin powinniśmy je zjadać ze skórką. W każdej z grup odbyły się urozmaicone zajęcia edukacyjne, konkurencje sportowe, zajęcia plastyczne, sensoryczne oraz matematyczne. Dzieci kosztowały soków, również tych świeżo wyciskanych. Nie zabrakło mini sesji zdjęciowych. Wszystko po to, aby raz jeszcze uświadomić dzieci, jak cenna jest moc witamin w jabłku ukryta.

Agnieszka Tomaszewska

Fotorelacja na fb naszej szkoły:https://www.facebook.com/photo/?fbid=730085792468620&set=pcb.730086839135182