Projekt edukacyjny – Innowacyjna historia😊🪖

Dobiegający końca pierwszy tydzień października upłynął w szkole pod kątem poszerzania wiedzy historycznej z wykorzystaniem technologii informatycznej.🎧🎥🎮🕹
W dniach 2 – 6 października Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej była gospodarzem przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki – Innowacyjna Historia. Projekt został skierowany do uczniów szkół podstawowych klas 7 – 8 i szkół średnich. Odpowiedziały na niego wszystkie szkoły podstawowe i średnie z terenu miasta Sierpc.
Innowacyjna historia to projekcja 2 filmów historycznych, dzięki którym młodzież mogła w angażujący, niezwykle emocjonujący sposób poznać dzieje Powstania Warszawskiego i Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Przy pomocy gogli VR uczniowie przenieśli się w sam środek akcji, stając się jednym z bohaterów wydarzeń oraz poznając warunki życia w ekstremalnie trudnym czasie.
Dziękujemy za cenne doświadczenie.😊🥰
Opiekunowie: Marta Turalska, Joanna Zalewska