Dzień Poczty Polskiej ✉️📮

9 października w oddziałach przedszkolnych 0P, 0A oraz 0B obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. Z tej właśnie okazji przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, podczas których poznały zawód listonosza i jego obowiązki. Dzieci dowiedziały się, jaką drogę musi przebyć list lub paczka, by trafić do skrzynki pocztowej. Zobaczyły jak poprawnie adresować list i w jakim miejscu przyklejać znaczek pocztowy. Grupy 0A i 0B odwiedziły Urząd Pocztowy w Sierpcu 🏤. Dzięki tej wizycie dowiedziały się jak funkcjonuje poczta. Mogły zakupić potrzebne znaczki, aby później samodzielnie je nakleić na list i wrzucić do skrzynki pocztowej. Z niecierpliwością czekamy na moment, gdy zostaną dostarczone pod wskazane adresy.
Podczas zajęć plastycznych dzieci same zaprojektowały swój znaczek pocztowy, a także wykonały i ozdobiły czapkę listonosza. Ponieważ przedszkolaki uwielbiają się fotografować nie zabrakło oczywiście foto-ramki dla uwiecznienia wspólnych chwil. To był bardzo ciekawy dzień! 🤗
Agnieszka Tomaszewska

Galeria zdjęć na FB szkoły: https://www.facebook.com/photo/?fbid=737261021751097&set=pcb.737262301750969