Jesienne warsztaty “Od ziarenka do bochenka” w Ostrowach – klasa 1c

We wtorek dzieci z klasy 1C odbyły pierwszą wspólną wycieczkę do Ostrów, gdzie uczestniczyły w jesiennych warsztatach „Od ziarenka do bochenka”. Tam poznały, w jaki sposób wypiekany jest chleb, własnoręcznie wykonały figurkę z ciasta chlebowego, rozpoznawały ziarna czterech zbóż, a nawet nauczyły się rozcierać je na żarnach. Zobaczyły jak się młóci zboże przy pomocy cepa oraz w jaki sposób oczyszcza się ziarna przy pomocy witalni .
Pobyt w Ostrowach rozpoczęliśmy pysznym śniadaniem, a zakończyliśmy ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Czas na wsi zbiegł bardzo szybko, dzieci chętnie zostałyby jeszcze co najmniej pół dnia.
Wróciliśmy do domu zabierając ze sobą wspaniałe wspomnienia ze wspólnych zabaw, zdobywając nową wiedzę i umiejętności. Okazało się, że jesienią wieś jest barwna i malownicza.
Agata Urbańska