‍‍Młodzi naukowcy z 2c

Uczniowie z klasy 2c realizują innowację pedagogiczną “Eksperymentujemy, doświadczamy w naukowców się zmieniamy” oraz ogólnopolski projekt edukacyjny “Luźne lekcje z naukowcami”. Celem tych zajęć jest zaspokajanie i rozbudzanie naturalnej ciekawości poznawczej uczniów. Eksperymenty pozwalają dzieciom zrozumieć otaczający ich świat, wdrażają do twórczego myślenia. Dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli naszej szkoły udało nam się stworzyć małą pracownię biologiczno-chemiczną. Otrzymaliśmy również nowoczesną drukarkę 3D, na której drukujemy już pierwsze figurki. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do wykonania doświadczeń. Były aktywne, mile zaskoczone, zainteresowane i przede wszystkim szczęśliwe. Wiedzą, że nauka jest piękna i interesująca.
Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować naszym sponsorom- Państwu Anecie i Pawłowi Włoczewskim, rodzicom Basi i Kajtka, za ufundowanie nam pięknych fartuchów laboratoryjnych oraz sklepowi “PSB Mrówka Sierpc” za niezbędne okulary ochronne.
Dzięki zaangażowaniu tak wielu ludzi możemy rozwijać swoje pasje i spełniać marzenia. Zapraszamy do naszej galerii. Niech radość dzieci będzie najlepszym dowodem na to, że warto się rozwijać, wierzyć w naukę oraz jej dobro.