Miejski Dzień Edukacji Narodowej 💐🌺🌼

W bieżącym roku szkolnym okazja do świętowania Dnia Edukacji Narodowej była szczególna.

14 października 1773 roku powołano Komisję Edukacji Narodowej. Z okazji 250 rocznicy utworzenia tego pierwszego w Europie ministerstwa oświaty w dniu 13 października 2023 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się uroczystość miejska dla pracowników oświaty ze szkół podstawowych i przedszkoli naszego miasta. Przygotowali ją nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Była to okazja do złożenia życzeń i podziękowań pracownikom oświaty za ich pracę. Burmistrz miasta oraz dyrektorzy placówek oświatowych wręczyli nagrody dla wyróżniających się w bieżącym roku nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.

Ważnym punktem uroczystości było odznaczenie medalami Zasłużona dla Miasta Sierpca, które otrzymały pani Hanna Kurta, wieloletnia dyrektor naszej szkoły oraz pani Ewa Rycharska, była dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3.

Uroczystość została uświetniona wspaniałą częścią artystyczną składającą się z piosenek, tańców oraz przedstawienia teatralnego w wykonaniu naszych uczniów.
Uwspółcześniona wersja baśni o rybaku i złotej rybce przedstawiła co prawda bolączki naszej oświaty, jej przesłanie dało nam jednak nadzieję na rychłe spełnienie marzeń o zmianach na lepsze.

Fotorelacja: