Dzień Kundelka

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka! Z tej okazji z wielką radością dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Światowy Dzień Kundelka. Pomimo, że jest to święto z rzędu dziwnych i nietypowych, to okazuje się wyjątkowo pouczające. Święto powstało, aby podziękować kundelkom za ich oddanie i wierność! Tego dnia dzieci miały okazje poznać różne rasy psów oraz przypomnieć sobie, jakie obowiązki i jaka odpowiedzialność związana jest z posiadaniem psa. Wesoło bawiły się przy piosenki o pieskach, aktywnie uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych.
Były też zagadki o psach z filmów animowanych dla dzieci. Potem przyszedł czas na pracę plastyczną. Teraz już nasze przedszkolaki wiedzą, że każdy pies – kundelek czy rasowiec, zasługuje na uwagę i miłość!
Beata Gąsewicz