Dzień Drzewa w 0B 🌳🌲

10 października obchodzony jest w Polsce Dzień Drzewa. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jaka jest wartość drzew dla naszej planety. To właśnie dzięki tej akcji dzieci mogły poszerzyć wiedzę związaną z ekologią. W naszym oddziale grupa 0B podeszła do tematu bardzo poważnie i odpowiedzialnie. Od 10 do 23 października udało nam się uzupełnić braki drzewek przy szkole. Zrobiliśmy porządek wokół starych nasadzeń, a także zadbaliśmy o czystość drzew w pobliskim parku. Dzieci z uśmiechem na twarzy wykonywały wszystkie z zaplanowanych działań. Podczas zajęć edukacyjnych poszerzyły informacje dotyczące rodzajów drzew i krzewów, ich budowy, znaczenia drzew dla ludzi, zwierząt i przyrody. Przedszkolaki już wiedzą, w jaki sposób sprawdzić ile lat ma drzewo. Wiedzą także czym charakteryzują się najbardziej wyszukane gatunki.
Z okazji Dnia Drzewa powstały piękne prace plastyczno-techniczne, które zdobią nasz szkolny hol. Liście, które już opadły posłużyły do wykonania “jesiennych ludków”. Natomiast zebrane żołędzie i kasztany wykorzystaliśmy do zajęć matematycznych. Jesteśmy bardzo dumni z naszych przedszkolaków i podjętych wspólnie działań👍👏. Liczymy, że ekologami nie będą tylko od święta, ale każdego dnia!🤞🍀
Agnieszka Tomaszewska