Pamięci Tych, którzy odeszli… – Znicz Pamięci 2023

#SzkołaPamięta   Znicz Pamięci 2023

W dość pochmurny piątek 27 października 2023 r. uczniowie z sierpeckiej Dwójki” pod opieką pań: Agaty Urbańskiej i Agaty Warczachowskiej uczestniczyli w akcji Znicz Pamięci.

Od wielu lat przed 1 listopada staramy się odwiedzić groby osób związanych z naszą, prawie 100-letnią szkołą. Podczas wędrówki po sierpeckich cmentarzach zapaliliśmy znicze na grobach nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 2, osób związanych z naszą placówką, przyjaciół “Dwójki”, a w szczególności żołnierzy AK, którzy wiele lat temu przyczynili się do nadania naszej szkole imienia Armii Krajowej, ufundowania sztandaru oraz wybudowania przy szkole pomnika żołnierzom AK.

Jesteśmy dumni, że uczniowie i nauczyciele przybliżają społeczności szkolnej niezwykłą historię naszej placówki, która niebawem będzie obchodziła 100-lecie swojego istnienia. Dzięki tej akcji tworzą się wspaniale międzypokoleniowe więzi.