Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek
5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci z oddziałów przedszkolnych OA i OB obchodziły go właśnie dzisiaj i udały się w ciekawą podróż do krainy bajki. Każdy z nas zapewne pamięta jak od najmłodszych lat wsłuchiwał się w czytane teksty przez rodziców, dziadków, starsze rodzeństwo. Dzięki temu rozwijaliśmy swoją wyobraźnię, usprawnialiśmy pamięć, wzbogacaliśmy słownictwo.
Dziś podczas zajęć dzieci wykazywały się doskonałą znajomością tekstów literackich. Potrafiły bezbłędnie przyporządkować bohaterów do tytułu bajki lub baśni. Rozwiązywały rebusy, zagadki i zgadywanki. Tego dnia zaprezentowały bajkowe stroje! Była to świetna nauka poprzez zabawę. Wspólne fotografie udowodniły, że był to miło spędzony dzień!
Agnieszka Tomaszewska