Wyprawka Czytelnicza Pierwszoklasisty

Mikołajkowa niespodzianka dla uczniów klas pierwszych.
W dniu 6 grudnia 2023 roku otrzymali Wyprawki Czytelnicze, podarowane przez Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To już 6. publikacja przygotowana przez Instytut Książki w ramach kampanii #Małaksiążkawielkiczłowiek
W ramach tegorocznej odsłony kampanii uczniowie pierwszych klas naszej szkoły otrzymali książkę pt. „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak – jednej z najlepszych polskich ilustratorek.
Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.