Udział uczniów klas 8 w warsztatach bożonarodzeniowych “Christmas Without Borders. The origins of Christmas”

W dniu 19.12.23 uczniowie klas ósmych naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w inspirujących warsztatach bożonarodzeniowych zorganizowanych przez Zespół Szkół nr 2 w Sierpcu pod nazwą “Christmas Without Borders. The origin of Christmas “.
Warsztaty skupiły się na kultywowaniu tradycji świątecznych oraz zgłębianiu początków i znaczenia bożonarodzeniowych tradycji. Uczniowie mieli możliwość zgłębienia wiedzy na temat narodzin tradycji świątecznych oraz odkrycia różnic i podobieństw w obrzędach obchodzenia Bożego Narodzenia w różnych krajach.
W trakcie warsztatów nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, w tym wspólnym śpiewaniu kolęd, rozwiązywaniu quizów związanych z bożonarodzeniowymi tradycjami oraz udziale w interaktywnych dyskusjach. Wydarzenie okazało się inspirującym doświadczeniem, które nie tylko poszerzyło wiedzę uczniów na temat tradycji świątecznych, ale także pozwoliło na integrację z rówieśnikami i nawiązanie nowych relacji.
Serdecznie dziękujemy Zespołowi Szkół nr 2 w Sierpcu za organizację tych interesujących warsztatów oraz za zapewnienie naszym uczniom niezapomnianych doświadczeń edukacyjnych i kulturowych.