Rozprawa sądowa Balladyny w wykonaniu uczniów klasy 7b

🎭🙋‍♂️🙋‍♀️📕Piękny proces, wspaniali uczniowie, wyjątkowe miejsce, czyli rozprawa sądowa Balladyny👑🙋‍♀️📹
W dn. 12 lutego uczniowie z klasy 7b wybrali się do Sądu Rejonowego w Sierpcu. Dzięki uprzejmości Prezes Sądu Pani Ewy Jarzyńskiej zorganizowali prawdziwy proces prawny, wcielając się w rolę pracowników sądu. Nad merytoryczną stroną rozprawy czuwała Pani Prezes. Na sali pojawili się: sędzia, oskarżona, obrońca, prokurator, oskarżyciel posiłkowy, świadkowie: Wdowa, Kobieta i Filon. Nie zabrakło również dzielnego Strażnika, który wielokrotnie zmuszony był dyscyplinować świadków. Cały proces przebiegał w przyjaznej atmosferze. Pojawiały się również sytuacje, które rozbawiły młodych obserwatorów. W rolę sędziego wcieliło się kilku zdolnych aktorów, co wpływało na tempo zmian togi, która wręcz fruwała w ramionach siódmoklasistów. Sędziowie poradzili sobie znakomicie. Piękną przemowę mieli prokurator i obrońca, którzy perfekcyjnie przygotowali się do swojej roli. Oskarżyciel posiłkowy dbał o właściwy przebieg toczącego się postępowania. Wzruszające okazały się zeznania Balladyny. W tę rolę wcieliło się 5 uczennic, które dzielnie walczyły o swoją przyszłość. Pojawiły się nawet łzy, które nie skruszyły wytrwałych sędziów. Świadkowie w sposób perfekcyjny i wyjątkowy zagrali swoje role, pogrążając oskarżoną. Dowody jednoznacznie wskazywały na winę Balladyny. Została ona skazana na dożywocie. Zakończenie odbiegało od treści lektury, ale było idealnym zwieńczeniem dzisiejszego dnia.
Ogromnym wsparciem obdarzyła nas pani dyrektor Joanna Jabłonowska, która pomagała uczniom i czuwała nad realizacją scenariusza. Nasze działania uwieczniły panie Joanna Ciesielka i Natalia Rutkowska. Na sali rozpraw pojawili się również najmłodsi uczniowie z klasy 2c, którzy bacznie przyglądali się toczącej się sprawie.
Na zakończenie pani prezes opowiedziała o swojej pracy, zachęcając uczniów do studiowania prawa. To był niezwykły dzień! Siódmoklasiści wypadli fenomenalnie! Role zagrali z ogromnym zaangażowaniem wkładając w nie całe swoje serduszka.
Z całego serca dziękujemy pani Ewie Jarzyńskiej i wszystkim pracownikom Sądu Rejonowego w Sierpcu za tę piękną lekcję prawa, za zaangażowanie, sympatię, cierpliwość i profesjonalizm.💖💖💖