17 lutego – Światowy Dzień Kota w grupach przedszkolnych

17 lutego – Światowy Dzień Kota – 0B
Kot – ssak o smukłej budowie ciała, z okrągłą głową i spiczastymi uszami. Jest doskonałym łowcą, ponieważ bardzo dobrze widzi w ciemności. Kotki mają łapy zakończone ostrymi pazurami. Są śpiochami, które uwielbiają wygrzewać się na słońcu.
16 lutego dzieci z oddziału 0B obchodziły ten dzień w swojej sali. Były zagadki o tych uroczych stworzeniach. Uczyliśmy się piosenki “Kotki dwa”, malowaliśmy wymarzonego kota. Wykonaliśmy także opaski z jego wizerunkiem. Nie zabrakło ulubionych zabaw zarówno tych ruchowych, jak i sensorycznych: “Kotki piją mleko”, ” Wlazł kot na płot”, “Kotek i jego motek”. Wspólne fotografie były uwieńczeniem tego wyjątkowego, kociego dnia.
Agnieszka Tomaszewska
Dzień kota w grupie 0A
W piątek 16 lutego dzieci z grupy Biedronki obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota.
Z tej okazji w przedszkolu pojawił się wyjątkowy gość – kot brytyjski o imieniu Parys, którego przyniosła do przedszkola p. Iga.
Dzieci podczas zajęć uczyły się, jak opiekować się tym słodkim zwierzakiem, słuchały kocich ciekawostek oraz mogły głaskać i bawić się z nowym przyjacielem.
Bezpośredni kontakt z kotem wpływa korzystnie na rozwój dziecka, m. in: ułatwia komunikację, rozwija zdolność okazywania uczuć i emocji, a także przyczynia się do poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego.
Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach oraz mówiły o swoich zwierzakach.
To był cudownie spędzony czas!