26 lutego – Dzień Dinozaura

26 lutego – Dzień Dinozaura 🦖
Chociaż dinozaury wyginęły tysiące lat temu, nadal potrafią zachwycić lub przerazić. Nazwa dinozaur oznacza „straszny jaszczur”. Dinozaury owiane są ogromną tajemnicą. Przecież na świecie są miejsca, gdzie szczątki nie zostały jeszcze znalezione. Kto wie, być może pośród nas znajduje się słynny paleontolog lub archeolog? 🧔🤔🧑‍🦳
Dzieci z grupy OB bardzo aktywnie spędzały ten dzień. Na początek odbyły się zajęcia edukacyjne przepełnione informacjami dotyczącymi tych stworzeń. Wiemy już kiedy żyły dinozaury i jak wyglądały, skąd się wzięły, co jadły i gdzie mieszkały.
Dzieci zaprezentowały przyniesione przez siebie rzeczy związane z tymi zwierzętami. Było ich mnóstwo: książki, albumy, maskotki, puzzle, memory, pluszaki, figurki. Dziękujemy rodzicom za ich dostarczenie.
Tego dnia odbyły się również zajęcia matematyczne oraz plastyczne. Dzieci liczyły dinozaury i wskazywały ich ilość szukając odpowiedniej cyfry. Malowały ogromnego roślinnego Brachiozaura. Doskonałym pomysłem była zabawa w paleontologów i wykuwanie w gipsie szkieletów dinozaurów. Zajęło to dzieciom dużo czasu, ale radość była wielka, gdy zobaczyły, co się skrywało w środku. Następnie dzieci odwzorowywały szkielety przy użyciu patyczków higienicznych. Na podsumowanie Dnia Dinozaura stemplowaliśmy dłonie i rozdaliśmy naklejki z ulubionym gadem.
Agnieszka Tomaszewska