Wycieczka klas PIERWSZYCH do PŁOCKA

WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH
27 lutego klasy pierwsze wzięły udział w wyjątkowych warsztatach – 🐻„WARSZTATACH MISIOWYCH”.🐻 Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak krok po kroku stworzyć pluszowego misia. Pod okiem wprawionego krawca poznały podstawy szycia, samodzielnie wypchały i uszyły misia. Następnie ozdobiły go, każdy według własnego pomysłu. Własnoręcznie wykonane misie staną się powiernikiem najskrytszych tajemnic i najbliższym przyjacielem naszych pierwszoklasistów.
Po mile spędzonym czasie w “Zakątku odkrywców” udaliśmy się do Teatru Dramatycznego w Płocku na spektakl pt. „Pchła Szachrajka”. Przedstawienie powstało na podstawie przezabawnej, wierszowanej historyjki mistrza Jana Brzechwy o sprytnej pchełce, która wiecznie wszystkim robiła psikusy. Oszukiwała w kasynie, wyjadała krem z rurek w cukierni, uczyła pewną panią języka pcheł zamiast angielskiego. Rezolutna Szachrajka stale miała głowę pełną pomysłów. Czy najlepszych? Jakie były tego konsekwencje? Dzieci naszej szkoły już się o tym przekonały, a dowodem tego, że bajka się podobała były ogromne brawa. Dużym atutem spektaklu był kontakt aktorów z publicznością. Podczas wielu scen aktorzy wychodzili do dzieci, podawali im ręce, przybijali “piątki”, głaskali po głowie, oblewali wodą z pistoletów. Dzieci miały również możliwość odbijania ogromnych globusów oraz mogły złapać błyszczące, kolorowe konfetti.
Po tych wszystkich radosnych chwilach, w doskonałych humorach wróciliśmy bezpiecznie do Sierpca.