Arteterapia w grupie 0A

Podczas realizacji tematu tygodnia o sztuce dzieci z grupy Biedronki wzięły udział w zajęciach z arteterapii. Głównym celem takich zajęć jest pobudzanie wszechstronnego rozwoju dziecka, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień artystycznych, podnoszenie poziomu samoakceptacji, a także stwarzanie możliwości do własnych wypowiedzi za pomocą różnorodnych środków artystycznych. Do arteterapii zaliczamy m.in. muzykoterapię i plastykoterapię. Te wszystkie elementy zostały wykorzystane podczas dzisiejszych zajęć.
Dzieci przelewały kolejno wodę z kubka do kubka, uważając by nie uronić ani kropli. Następnie trzymając folię malarską miały za zadanie razem z muzyką delikatnie nią falować wyobrażając sobie, że to fala morska.
Ostatnie ćwiczenie okazało się najciekawszym dla dzieci. Przedszkolaki musiały namalować stopami morze. Wszystkie zadania sprawiły dzieciom wiele przyjemności, a także wprowadziły w stan relaksacji.