Tydzień kolorów – żółty, niebieski, różowy, czerwony, zielony

🍀 💚 Zielono Nam💚 🍀
5 Kolor Tygodnia Kolorów to 💚
Kolor ZIELONY🍀 oznacza wzrost, odrodzenie. W dzisiejszych czasach symbolizuje ekologię i dbanie o otaczającą nas przyrodę. Zielony kojarzymy z Wiosną, a więc witalnością, energią i zdrowiem.
➡️4 kolor z tygodnia kolorów to ❤️🔴🟥🔻🔺️
Kolor czerwony jest zdecydowanie odważnym i stymulującym kolorem energii. Mocne odcienie mogą wzbudzić uczucie miłości,❤️ pasji i zmysłowości🥰. To ciepły, zazwyczaj pozytywny, inspirujący kolor, który motywuje ludzi do działania, a nawet dodaje pewności siebie.❤️🟥🔴🔺️🔻

Kolor różowy to kolor miłości, przyjaźni i ciepła.

Jest też symbolem szczęścia.
W ten środowy pochmurny dzień, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, na przekór pogodzie, wnieśli trochę wiosennego powiewu.

Kolor NIEBIESKI kojarzy się z otwartą przestrzenią, wodą, morzem, niebem. W starożytnej Grecji i Rzymie był symbolem najwyższych Bóstw – Zeusa i Jupitera. Kolor ten jest symbolem wiedzy, przyjaźni, mądrości i wierności ale także kreatywnego, innowacyjnego sposobu myślenia.

W czwartek bawiliśmy się na niebiesko️

Tydzień kolorów zaczęliśmy od koloru żółtego – cesarskiego‼️

Żółty kojarzy nam się z radością, ciepłem i pozytywną energią. Tak też było dziś u nas w szkole. Pozytywnie i radośnie patrzymy w przyszłość. choć za oknem znowu zima.