‍Wspaniałe warsztaty z wyjątkowymi ludźmi

Dzisiaj uczniowie z klasy 2c mieli niezwykle ekscytujący i pouczający poranek. Odwiedzili nas prawdziwi bohaterowie, strażacy z OSP Szczutowo – Ochotnicza Straż Pożarna w Szczutowie. Zachwycili nas swoją wiedzą, sympatią, wrażliwością, pomysłowością i zaangażowaniem. Dzieci były zafascynowane, a wychowawczyni oczarowana pasją tych niezwykłych ludzi. Poznaliśmy pracę strażaków, przymierzaliśmy ciężkie umundurowanie wraz z hełmem, uczyliśmy się przymocowywać wąż strażacki, poznaliśmy zastosowanie kamery termowizyjnej, czujnika gazu, sprzętu medycznego służącego do segregowania poszkodowanych w wypadkach. Sprawdziliśmy działanie aparatu oddechowego ze sprężonym powietrzem i maską, obejrzeliśmy film edukacyjny dotyczący pracy OSP w Szczutowie.
Jesteśmy zachwyceni profesjonalizmem naszych gości. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem dzisiejszej lekcji. Na zakończenie nasi goście pożegnali się w niezapomnianym stylu. Specjalnie dla drugoklasistów uruchomiony został sygnał dźwiękowy wozu strażackiego. Dziękujemy mamie Marka, pani Dorocie Piotrowskiej, za zorganizowanie tych wyjątkowych zajęć.
Dziękujemy pani Elżbiecie Kornackiej-Chłopik i panu Mikołajowi Komosińskiemu za te cudowne, oryginalne, zabawne i edukacyjne warsztaty. Naszym gościom i całej OSP w Szczutowie życzymy samych bezpiecznych akcji, dużo zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności podczas tak ważnej służby.❤️